Het is weer voorjaar!

Woensdag, 15 april 2026, Makkum

Wat heerlijk dat de winter weer voorbij is. De zon heeft zich de laatste tijd regelmatig laten zien. Al zijn de nachten nog koud, overdag is het heerlijk.

We hebben met Pasen een ontdekkingsreis op het Randmeer gemaakt met onze nieuwe motorboot ‘hannah’ en weten nu hoe het werkt om ermee door een sluis te varen en af te meren in een haven of langs de wal. De nieuwe manier van havengeld betalen is even wennen. Alles gaat met Apps en QR codes. En in Harderwijk sturen ze de rekening voor het liggeld aan het einde van de maand pas. Die variant hadden we nog niet eerder ontdekt. We zullen er wel aan wennen.

Nu is het tijd om weer met Jonas te gaan te zeilen, want het zeilseizoen is echt begonnen. Wij hebben er al wat vroege mijltjes opzitten. Half maart zeilden we naar Hindeloopen om de accu’s te laten vervangen. Tevens tankten we 250 liter diesel. Dat werd bij elkaar een duur uitstapje, maar een goed begin van, naar we hopen, veel mooie mijlen.

Vandaag maken we daar een start mee. We hebben tien dagen de tijd om weer te wennen aan de zeilboot bewegingen en het frisse weer aan dek. Rond 12 uur verlaten we de haven van Enkhuizen en zetten koers naar Makkum. Er is niet veel wind en Jakob stelt voor om de genaker uit de zak te halen. ik ben eerst wat terughoudend, want het is best een gedoe, maar we doenhet.

Met dit rustige weer blijkt het helemaal geen gedoe te zijn. Al snel ontvouwt het grote zeil zich en geeft ons een snelheid van rond de 4 knopen. Niet verkeerd. 
De zon begint te schijnen, wat wil je nog meer. Echt genieten, zo’n eerste dag. We willen Makkum voor 7 uur bereiken, dus zetten het laatste uur de motor bij.

We vinden een plek aan de kopsteiger in de gemeentehaven en nemen een drankje op de goede aankomst. Morgen willen we rond 12 uur door de sluis gaan bij Kornwerd en kunnen voordien dan nog wat boodschappen doen.

Maar nu eerst lekker eten en op tijd naar bed, want de nachten zijn nog koud.

Haha, dan komt er een berichtje van Martin en Ellen, dat ze in Makkum zijn om te eten aan het strand. Als ik reageer dat wij net met de boot zijn aangekomen, kan het niet anders dan dat we elkaar gaan ontmoeten.

Snel ga ik koken en we hebben bijna ons eten op als ze naast de boot staan. Wat leuk! Dit zijn van die momenten, die kan je vantevoren niet verzinnen. Zo bijzonder! Als ze naar huis zijn, gaat Jakob afwassen en ik maak de bedden op. Tevreden over deze mooie dag stappen we, iets later dan gepland, ons bed in.

Dit bericht werd geplaatst in Nederland op door .

Over Hanny Vlaskamp

Sinds juni 2015 zeilen Jakob en ik de wereld rond. Wat een heerlijk leven is dat. In mijn werkende leven reisde ik ook veel als CQA-consultant. Mede daardoor is mijn nieuwsgierigheid naar landen en culturen gewekt. Het is zo heerlijk om blije, tevreden mensen te ontmoeten, die geen zorgen hebben over hun bezittingen, want ze hebben niks. Gelukkig begrijpen mijn kinderen en kleinkinderen hoe bijzonder het is voor ons om deze reis te maken. We vliegen twee maal per jaar naar Nederland om vrienden en familie te knuffelen, zodat ze ons niet vergeten.

Eén gedachte op “Het is weer voorjaar!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *