Avonturen op het land.

Zaterdag, 5 augustus 2023

Het is ongeveer een maand geleden dat we uit Vigo vertrokken om naar Nederland te gaan. Er stond van alles op het programma, waardoor het zeer de moeite waard was om in het vliegtuig te stappen.

De Twee Gebroeders

Het eerste avontuur begint vier dagen nadat we in Nederland zijn aangekomen. We gaan mijn 75ste verjaardag vieren op de ‘Twee Gebroeders’, een zeilklipper die in Muiden ligt. Familie en vrienden komen graag en het is prachtig weer, erg warm, dus heerlijk om op een boot te zijn..

Een half uur voor de afgesproken tijd komen we bij het schip aan, maar er is niemand, geen Schipper en geen maat. Goh, zou ik het verkeerd hebben afgesproken? Je weet maar nooit als je 75 bent geworden. Ik check mijn mail en er staat echt dat we om 1 uur zouden beginnen met koffie of een ander drankje.

Ik bel de schipper die echt dacht dat het feest om 2 uur zou starten. Als een haas komt hij naar het schip, waar wij intussen de eerste gasten hebben ontvangen. Gelukkig komt alles goed en het wordt een geweldige dag. De zon schijnt, het is dertig graden, iedereen is blij van zin en we genieten. Heerlijke hapjes en heerlijk eten verschijnen aan dek. Zelfs volle borden met prachtig ‘vegan’ eten zie ik langs komen. We bezoeken Pampus, er wordt gezwommen, kortom beter kan het niet. Tevreden kijken we terug op een mooie dag.

De Biesbos

Het verjaarscadeau  van Inge en Mick voor mijn 75ste verjaardag is helemaal in de roos. We gaan drie dagen naar de Biesbos en overnachten op een woonboot, waar een sloep aan vast geknoopt ligt, afgezonderd van de drukke wereld.

 Onze auto is ter reparatie in de garage en we gaan met het OV naar Woerden, waar Inge en Mick ons met de auto ophalen. Gezamenlijk rijden we naar het Steurgat in Werkendam waar ons drijvende huis op ons ligt te wachten. De lucht is blauw met hier en daar een witte wolk. We komen aan bij een rond stuk water en daar ligt ‘de Bever’, ons huis voor drie dagen.

Inges auto is afgeladen met eten en drinken, want we worden naar een stil stukje water gebracht waar we voor anker gaan. Perfect! Mooi plekje bij riet en bomen aan de kant van een rivier. Gelukkig komen de muggen pas als het donker is.

Zodra de schipper vertrokken is, gaan wij een tochtje met de sloep maken. Het is warm en de zon schijnt erop los! We hebben heerlijke dagen, vare veel met de sloep, doen spellertjes, genieten van Inge’s kookkunst en komen helemaal bij.

Het Huwelijksfeest

Een week later is het uitgestelde huwelijksfeest van Michiel en Laura, die drie jaar geleden in de Covid tijd getrouwd zijn en nu in hun nieuwe huis een feest gaven.

              

Prachtig was het en prima weer om lekker buiten het huwelijk nog een keer te bevestigen.

Zuid-Afrika

 Twee dagen later stappen Jakob en ik op het vliegtuig naar Zuid-Afrika. Er staat een audit op het programma op een aantal studie sites. We komen aan in Johannesburg en het is twee graden boven nul. Wel even omschakelen dus.

Gelukkig zijn we dat gewend vanwege ons avontuurlijke leven. Wel was het moeilijk om te bedenken welke kleren er in de koffer moesten, want Durban staat ook op het programma en daar is het altijd mooi weer
Ons verblijf lijkt niet echt op vakantie, want zowel in Johannesburg als in Durban is het niet veilig om eens een lekker wandelingetje te gaan maken. Jakob blijft daarom in een straal van een kilometer rond het hotel, terwijl ik me met een taxi naar wat duistere buurten laat brengen om mijn werk te doen.

Er vallen twee weekenden in ons verblijf en we boeken georganiseerde toertjes om toch nog wat van de omgeving mee te pikken. Vanuit Johannesburg maken we een safari in het natuurgebied van Pilanusberg, een reservaat op twee uur rijden van de stad.

Het is maar zes graden en na een uur of vijf in een open truck zijn we ijskoud geworden, maar hebben wel veel gezien. Terug in het hotel warmen we ons op onder de douche en daarna een kop hete thee.

Vanuit Durban bezoeken we Lions park en Tala Game Reserve, een klein parkje met wat tamme olifanten.  

Niet erg indrukwekkend, maar lekker om er even uit te zijn. Wat erg de moeite waard is de stadsrondrit met de eigenaar van een toeristenbureau.

Hij is Grieks van oorsprong, maar woont al wel 50 jaar in Zuid-Afrika. Hij kan ons heel veel vertellen over het land, de politiek en de stad Durban.

Hij laat ons de goudkust zien en ook de armoede in de stad. Enorme verschillen op een paar kilometer afstand. De botanische tuin met zijn bijzondere bomen is erg mooi, ook in dit seizoen.

Intussen staat onze zeilboot ‘Jonas’ in Vigo, Noord-Spanje op de kant en krijgt een schoonheidsbehandeling.

Best gek om daar niet bij te zijn, maar gelukkig sturen onze vrienden, die daar hun boot hebben, regelmatig foto’s van de voortgang.

Soesterberg

 We zijn nu weer terug in Soesterberg om wat werk gerelateerde zaken af te handelen en nog met wat vrienden op stap te gaan. Veel rust zit er niet in dit zomerbezoek aan Nederland.

Maar iedereen weet: “Rust Roest!”

Dit bericht werd geplaatst in Nederland, Zuid Afrika op door .

Over Hanny Vlaskamp

Sinds juni 2015 zeilen Jakob en ik de wereld rond. Wat een heerlijk leven is dat. In mijn werkende leven reisde ik ook veel als CQA-consultant. Mede daardoor is mijn nieuwsgierigheid naar landen en culturen gewekt. Het is zo heerlijk om blije, tevreden mensen te ontmoeten, die geen zorgen hebben over hun bezittingen, want ze hebben niks. Gelukkig begrijpen mijn kinderen en kleinkinderen hoe bijzonder het is voor ons om deze reis te maken. We vliegen twee maal per jaar naar Nederland om vrienden en familie te knuffelen, zodat ze ons niet vergeten.

3 gedachten over “Avonturen op het land.

  1. Else

    Wat een super serie aan mooie dingen heb en jullie meegemaakt. Hoop wel dat er nog een minimaatjes over blijft zodat ook wij elkaar even kunnen zien . Zal snel bellen of mailen

  2. Jan Zetzema

    Prachtige verjaardag met een even mooi cadeau daar in de Biesbosch: gaaf!
    En wat een reizen doen jullie: machtig mooi. Wel bijzonder dat je in Zuid Afrika zo moeilijk de straat op kunt. Ik had hier wel eens over gelezen, maar zo jij het beschrijft komt het wel even binnen.
    Niet echt leuk om vakantie in te vieren.

    Jonas wordt weer top!
    Groetjes van hier,
    wij zijn weer thuis; al die regen en harde wind is niet om voor je plezier op het water te zitten.
    (En tegelijk realiseer ik me – terwijl ik dit schrijf – de rijkdom van zelf je tijd te kunnen invullen!)
    Jan

  3. Humberto

    Gefeliciteerd Hanny,gezond ouder worden,zijn jullie een voirbeeld van.toen ik heeeel klein bij de zeeverkenners was,verkenden wij dag en ook nacht vele slootjes en kreekjes,er waten toen al bekkens. Maar je kon nog de weg kwijtraken.superspeciaal daar .mooi cadeau voor ullie. En heel wat vliegmijlen lees ik.wat een goed leven als je zelf het stuur bediend he. Groetjes en weer leuk om te lezen geweest

Reacties zijn gesloten.